امروز: شنبه 24 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو

پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو دسته: پاورپوینت
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 443 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

دانلود پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو بررسی بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو پاورپوینت جامع و کامل بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو کاملترین پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو پکیج پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو مقاله بررسی تثبیت و تورم

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 30 صفحه

عنوان بررسی تثبیت و تورم خاك رس گرگان توسط گیاه بامبو چكیده برای احداث هر سازه باید اعضا‍ء به گونه ای طراحی شوند كه تحمل بارهای وارده را داشته باشند. بار وارده از طریق سازه به زمین (خاك) وارد می‌شود. بنابراین لازم است خاك نیز تحمل بارهای وارده از طرف سازه را داشته باشد. همه خاك‌ها این توان را ندارند. بنابراین باید روشی اتخاذ نمود كه وضعیت خاك از دیدگاه ظرفیت باربری، مقاومت برشی و نشست بهبود یابد. به این منظور، روش‌های زیادی در رابطه با تثبیت خاك مورد بررسی قرار گرفته است. در این تحقیق هم با اضافه كردن درصدهای مختلف بامبو به خاك و آزمایش‌های مكفی و بررسی موارد فوق الذكر این نتیجه حاصل می‌شود كه با افزودن درصدهای مختلف بامبو به خاك مقدار بامبو بهینه حدود 4% وزنی می‌باشد كه با افزایش آن ظرفیت باربری، مقاومت برسی و نشست بهبود می‌یابد. بخش اول

دلایل و روش‌های تثبیت خاك انگیزه و دلایل و روش‌های تثبیت خاك خاك طبیعی محل عملیات ساختمانی همیشه برای اهداف موردنظر كاملاً مناسب نمی‌باشد و خواص مكانیكی خاك چه به عنوان مواد زیربنا و چه به عنوان ماده پر كننده خاكریز سد و غیره با توجه به اهمیت سازه و انتظار ما از آن و دیگر شرایط مربوط به سازه بایستی بهبود یافته و اصلاح گردد.
به عنوان نمونه در نهشته‌های دانه‌ای، خاك طبیعی ممكن است خیلی شل باشد و نشست الاستیگ زیادی از خود نشان دهد. در چنین حالتی لازم است كه قبل از احداث سازه، خاك متراكم شود تا وزن مخصوص و در نتیجه مقاومت برشی آن افزایش یابد. گاهی مواقع لایه فوقانی خاك نامطلوب است و باید برداشته شده و با خاكی با كیفیت بهتر كه شالوده بر روی ان قابل احداث باشد، عوض گردد و سپس تا حد لازم متراكم شود. گاهی مواقع در اعماق كم به لایه‌های نرم و اشباع رس برخورد می‌شود.

بر حسب بار شالوده و ضخامت لایه رس، ممكن است نشست‌های قابل توجهی در سازه بوجود آید. برای جلوگیری از چنین نشست‌هایی لازم است كه تكنیك‌های خاصی برای بهبود وضعیت خاك بكار گرفته شود یا اگر خاك دارای حالت تورم زیادی باشد و سازه در اثر این خاصیت تهدید می‌شود، باید با یكی از روش‌ها، مانند كنترل تراكم یا بالشتك ماسه‌ای یا پیش مرطوب كردن و یا تثبیت با آهك یا سیمان و یا روش الكتریكی، از تورم جلوگیری نمود. اگر هدف تغییر و افزایش خواص مقاومتی خاك باشد، یكی از روش‌های اساسی، منجمد كردن روش الكتریكی، تراكم، زه‌كشی، انتخاب دانه‌بندی صحیح، تثبیت و تسلیح كردن خاك بكار می‌رود. تثبیت خاك اساساً به منظور اصلاح و بالا بردن كیفیت مصالح نامرغوب جهت استفاده آنها در پروژه‌های مختلف و به ویژه در امر راهسازی است و لذا حاصل تثبیت مصالح نامرغوب شامل موارد زیر است:

افزایش توان باربری خاك (بارهای قائم، بارهای افقی و ...)
كاهش میزان نشست خاك
كاهش ضریب چسبندگی و مشخصاً در مورد خاك‌های با چسبندگی زیاد مانند رس
افزایش ضریب چسبندگی و مشخصاً در مورد خاك‌هایی با چسبندگی خیلی كم مانند ماسه بادی.
كاهش درصد جذب آب و جلوگیری از تورم خاك
تقلیل هزینه ساختمان راه‌ها (مساله حمل و نقل خاك‌ها)
سرعت عمل در انجام عملیات راهسازی (حمل كمتر و قابلیت تراكم بیشتر)
پایداری در مقابل عوامل جوی مانند تكرار یخبندان و ذوب یخ.
كاهش ضخامت لایه‌های روسازی.
عدم رویش گیاهان در سطح راه.
كاهش تغییر شكل‌پذیری در اثر بارهای وارده
كاهش میزان گرد و خاك در اثر عبور وسایل نقلیه. تثبیت خاك‌ها بوسیله حرارت این روش اولین بار توسط استرالیایی‌ها ابداع شده است. روش كار به این صورت است كه خاك‌های چسبنده را می‌سوزانند تا در اثر حرارت شدید تغییراتی در بافت این نوع كانی‌‌ها حاصل شده و باعث اتصال و یكپارچه شدن خاك گردد. بدین صورت ظرفیت باربری خاك افزایش یافته و غالباً خصوصیات موردنظر در تثبیت خاك‌ها برای آن حاصل خواهد شد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو , بررسی بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو , پاورپوینت جامع و کامل بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو , کاملترین پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو , پکیج پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو , مقاله بررسی تثبیت و تورم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر